Warszawa i Kraków są najbardziej oblegane

MCH
opublikowano: 30-11-2010, 00:00

Według rankingu tygodnika "Przekrój" najprzyjaźniejszym miastem w Polsce, w 2009 r. była Gdynia.

Według rankingu tygodnika "Przekrój" najprzyjaźniejszym miastem w Polsce, w 2009 r. była Gdynia.

Ze statystyk serwisu otoDom.pl wynika, że jego użytkownicy najczęściej szukali mieszkań w Warszawie, która w rankingu miast najprzyjaźniejszych dla swoich mieszkańców, zajęła dopiero 10. miejsce. Mimo że najbardziej zatłoczona i zanieczyszczona, a do tego najdroższa (średni koszt 1 mkw. mieszkania to 9,7 tys. zł) przyciąga najwięcej zainteresowanych zakupem lokalu.

Lepiej w rankingu wypadł Kraków, który uplasował się na 5. pozycji. Pozytywnie oceniono bogate życie kulturalne w mieście, zaś punkty odjęto za złą jakość powietrza i brak ścieżek rowerowych i miejsc do odpoczynku. Za czystsze uznano Katowice, które w rankingu miast, w których żyje się najlepiej zajęło drugie miejsce. Jego mieszkańcy nie mieli problemu ze znalezieniem pracy i nie narzekali na pensje, a mieszkanie mogli kupić już od 4,2 tys. za mkw. jednak według danych serwisu otoDom.pl, Katowice są dopiero ósmym miastem, w którym użytkownicy najczęściej szukają nieruchomości. Nadmiernym zainteresowaniem nie cieszy się również Gdynia, która zwyciężyła w zestawieniu, a znajduje się dopiero na 10. pozycji wśród najchętniej zamieszkiwanych miast.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu