Warszawa pełna innowacji

opublikowano: 14-10-2014, 00:00

Na największej w tej części Europy imprezie o tematyce wynalazczej zobaczyć będzie można kilkaset nowatorskich rozwiązań.

Rusza ósma edycja Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS (International Warszaw Invention Show). Tym razem wydarzenie odbędzie się od 14 do 16 października, a innowatorów ponownie gościć będzie Politechnika Warszawska. W jej gmachu głównym zaprezentują się wystawcy z wielu krajów Europy, Azji, Ameryki Północnej i Afryki. W sumie zwiedzający obejrzą kilkaset innowacyjnych rozwiązań.

Stołeczna impreza jest największym w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem wystawienniczym dotyczącym wynalazków i promującym nowoczesne rozwiązania z Polski i zagranicy. Jej ubiegłoroczna edycja przyciągnęła prawie 400 wystawców, a w ciągu trzech dni gmach Politechniki Warszawskiej odwiedziło kilka tysięcy osób. Zaprezentowane zostały rozwiązania już wykorzystywane w praktyce, jak i dopiero oczekujące na wdrożenie. Najlepsze wynalazki po ocenie międzynarodowego jury zostaną nagrodzone medalami, pucharami i nagrodami specjalnymi. Podczas wystawy zostanie przeprowadzona m.in. trzecia edycjaŚwiatowego Konkursu Wynalazków Chemicznych. Oprócz wystawy odbędzie się cykl seminariów Urzędu Patentowego RP na temat własności intelektualnej. Będzie można dowiedzieć się wszystkiego m.in. o naruszeniach praw własności i zasadzie terytorializmu. Seminaria zorganizują także konfederacja pracodawców Lewiatan i LBA Lewiatan Business Angeles. Imprezę organizują Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów razem z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską.

WIĘCEJ INFORMACJI: http://iwis.polskiewynalazki.pl/

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane