Warszawa szkoli właścicieli "monopolowych"

AR
opublikowano: 09-11-2016, 18:46

Urząd miasta zaprasza sprzedających napoje alkoholowe na specjalnie im dedykowane warsztaty.

W jaki sposób prawidłowo przygotować oświadczenie o wartości sprzedanego alkoholu, aby nie stracić zezwolenia - będzie to główny temat bezpłatnych szkoleń dla przedsiębiorców, jakie zorganizuje wkrótce Urząd m.st. Warszawy.

Najbliższe szkolenie odbędzie się 5 grudnia - informują urzędnicy na stronie internetowej.

W 2016 r. blisko 90 proc. przeprowadzonych kontroli wykazało, że przedsiębiorcy podają nieprawdziwe dane w składanych oświadczeniach o wartości sprzedaży napojów alkoholowych w roku poprzednim. Przedsiębiorcy są zobowiązani do składania takich oświadczeń w terminie do 31 stycznia każdego roku. Ta deklaracja stanowi podstawę do naliczania opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku następnym. Przedstawienie fałszywych danych w oświadczeniu skutkuje cofnięciem zezwolenia. 

Podstawowym celem warsztatów jest wyeliminowanie najczęstszych błędów popełnianych przy wyliczaniu rocznej wartości sprzedaży napojów alkoholowych.

Warsztaty będą odbywały się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4 w Warszawie. Chęć udziału można zgłaszać na adres: centrum.przedsiebiorczosci@um.warszawa.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu