Czytasz dzięki

Warszawa szuka pomysłu na trzecią linię metra

AR
opublikowano: 22-05-2019, 17:21

Ruszył przetarg na opracowanie studium technicznego dla trzeciej linii metra - informuje Urząd Miasta st. Warszawy.

– Postawiliśmy pierwszy krok zbliżający nas do budowy trzeciej linii metra w Warszawie. Wkrótce dowiemy się, który z proponowanych przez nas wariantów przebiegu linii M3 na Pradze-Południe jest zdaniem inżynierów najbardziej optymalny. Wyniki ich prac powinniśmy poznać za około 12 miesięcy, a wstępny raport już po 3 miesiącach – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Najbardziej optymalny wariant przebiegu nitki podziemnej kolei wskaże studium techniczne. Miasto ogłosiło w tym tygodniu przetarg na jego wykonawcę. Trzecia linia metra (M3) będzie budowana na odcinku od istniejącej już stacji Stadion Narodowy do stacji Gocław, w kierunku Pragi Południe. 

Drugie postępowanie ogłoszone w tym tygodniu przez miasto dotyczy projektu budowy przystanków Plac Konstytucji i Muranów na trasie pierwszej linii metra (M1).

Termin rozpoczęcia żadnej z budów nie jest znany. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane