Wart Pac pałaca

Paweł Janas
opublikowano: 19-01-2007, 00:00

Zanim rada nadzorcza PKN Orlen poinformowała wczoraj oficjalnie akcjonariuszy o zmianie na stanowisku szefa spółki, o nowym prezesie mówił już dziennikarzom Wojciech Jasiński, minister skarbu. Wychwalał Piotra Kownackiego — jego kompetencje i wiarygodność. Dodał, że musi m.in. wzmocnić pozycję Orlenu, a tym samym bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Ministrowi Jasińskiemu obce są chyba wszelkie zasady ładu korporacyjnego i pewnie nie wie, że Orlen jest spółką giełdową, a jego słowa mogły sporo kosztować inwestorów. Na pewno zapomniał natomiast, ilu krytyków zyskał premier Marek Belka za analogiczne zachowanie. Kiedy we wrześniu 2004 r. trwały gorące obrady rady nadzorczej Orlenu, postanowił wyprzedzić fakty i ogłosił, że prezesem spółki został Igor Chalupec, który wczoraj stracił posadę. Historia zatoczyła koło. Panie ministrze, a może warto uczyć się na błędach.

Paweł Janas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Polecane