Warta: Chcemy odzyskać udział w rynku

DI, PAP
opublikowano: 11-02-2011, 15:27

Grupa Warta zakończyła 2010 rok na plusie, celem na kolejne lata jest odbudowa pozycji rynkowej w taki sposób, aby nie ucierpiały wyniki finansowe - poinformowali na piątkowej konferencji przedstawiciele ubezpieczyciela.

"Widzimy nasze miejsce w czołówce polskich ubezpieczycieli i chcemy odbudować nasz udział w rynku. Będziemy to robić w taki sposób, aby nie odbiło się to na wynikach finansowych" - powiedział dziennikarzom Jarosław Parkot, prezes Warty.

w 2010 roku zysk netto TUiR Warta wyniósł 1,2 mln zł, a TUnŻ Warta 28,3 mln zł. Składka przypisana brutto grupy wyniosła 4,5 mld zł z czego 2 mld zł przypada na spółkę majątkową, a 2,5 mld zł na spółkę życiową.

"Jeśli chodzi o część majątkową to w 2010 roku trend spadku naszego udziału w rynku został zatrzymany. W części życiowej nasz udział w rynku spadł, a składka obniżyła się, ale nie mamy problemów z rentownością" - powiedział Witold Walkowiak, wiceprezes Warty.

W 2011 roku Warta będzie starała się utrzymać wysoką dynamikę sprzedaży. W II kwartale 2010 roku wyniosła ona 16,1 proc., a w IV kwartale 23,7 proc.

"W 2010 roku z kwartału na kwartał mieliśmy coraz większą dynamikę sprzedaży. Kluczowe dla nas jest, aby dynamika z końca 2010 roku nie spadła w roku 2011" - powiedział Parkot.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu