Warto kupić puty na TP SA

Wojciech Anczok
opublikowano: 13-08-2001, 00:00

Warto kupić puty na TP SA

Miniony tydzień upłynął zdecydowanie pod znakiem przeceny. Najważniejszym wydarzeniem był ponowny test tegorocznego dna na wysokości 1115 pkt w przypadku indeksu WIG 20. Poziom ten wyznacza formacja odwróconej głowy z ramionami z 1998 roku.

Spadki na rynku spot tylko częściowo przełożyły się na zwiększenie zainteresowania warrantami put. Najbardziej płynnym warrantem był put na Pekao. W poniedziałek został on wyceniony na 2,8 zł, później jego cena sukcesywnie wzrastała osiągając w czwartek niecałe 4 zł. Kurs instrumentu bazowego osiągnął we wtorek wartość minimalną na poziomie 67 zł. Już od dłuższego czasu pozostaje on w trendzie bocznym wahając się w okolicy 70 zł, a więc ceny wykonania warrantu PEOU070BDM. Obecnie wahania kursu są ograniczone przez spadkową linię trendu prowadzoną przez ostatnie dwa szczyty (obecnie na poziomie 70,7 zł) oraz linię wsparcia na wysokości 68 zł (biorąc pod uwagę zamknięcia). Kierunek wybicia da nam odpowiedź na pytanie, czy inwestować w calle czy puty.

W centrum uwagi znalazł się również Elektrim Kable. Tutaj inwestorzy interesują się jednak zarówno warrantami call, jak i put. Te pierwsze zostały wycenione na 0,23 zł, z kolei drugie na 0,3 zł. Kluczowa informacja pojawiła się w poniedziałek, kiedy to utrzymana w mocy została decyzja blokująca przejęcie spółki przez Krakowską Fabrykę Kabli.

Mimo ostatniej gwałtownej fali wyprzedaży wydaje mi się, że nadal nie jest za późno na kupno putów na TP SA. Ciągle nie ma rozstrzygnięć co do ewentualnego zakupu przez France Telekom dodatkowego pakietu akcji. Dopóki ta sprawa definitywnie się nie wyjaśni, trudno spodziewać się wzrostów, a prognozowana w ostatnim czasie przez jeden z zagranicznych banków cena 10 zł wydaje się prawdopodobna w dłuższym terminie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Anczok

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Warto kupić puty na TP SA