Warto skorzystać z dotacji Unii

Monika Niewinowska
25-09-2003, 00:00

Programy Unii przynoszą zyski — takie są doświadczenia firmy Pegaz, która bierze w nich udział od czterech lat.

Wśród przedsiębiorców, którzy do tej pory złożyli wniosek o wsparcie z Programu Rozwoju Przedsiębiorstw jest Maria Imielska, współwłaścicielka firmy Pegaz z Częstochowy.

— Program Rozwoju Przedsiębiorstw okazał się dla nas korzystny. Otrzymaliśmy 60-proc. dofinansowanie do stworzenia strategii rozwoju. Nie był to zresztą jedyny program pomocowy, w którym braliśmy udział — opowiada Maria Imielska.

Pegaz korzysta z usług wsparcia od czterech lat.

— Staramy się o dofinansowanie wszelkich działań rozwojowych. Jedynym minusem jest niski poziom merytoryczny akredytowanych jednostek doradczych — skarży się Maria Imielska.

Pierwszym unijnym programem, z którego korzystała, był EXPROM 2.

— Usługi świadczyła niemiecka firma doradcza. To był majstersztyk. Usług żadnej z polskich firm doradczych nie da się z tym porównać — mówi Maria Imielska.

Na temat PHARE informują Regionalne Instytucje Finansujące (ich lista na www.parp.gov.pl). Dodatkowo w punktach konsultacyjno-doradczych firmy mogą uzyskać bezpłatne porady.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Warto skorzystać z dotacji Unii