Wartość rynkowa Kmart spadła ponad 40 proc.

Administrator
opublikowano: 16-01-2002, 20:35

Akcje Kmart, drugiej pod względem wielkości w USA detalicznej sieci dyskontowej tanieją podczas dzisiejszej sesji na NYSE o ponad 40 proc. Kmart boryka się z kłopotami od wielu miesięcy. Po dziewięciu miesiącach ubiegłego roku spółka miała 344 mln straty. Kmart miał również dość kiepskie wyniki w sezonie świątecznym, uznawanym za sprzyjający ich poprawie.

Akcje Kmart, drugiej pod względem wielkości w USA detalicznej sieci dyskontowej tanieją podczas dzisiejszej sesji na NYSE o ponad 40 proc.

Kmart boryka się z kłopotami od wielu miesięcy. Po dziewięciu miesiącach ubiegłego roku spółka miała 344 mln straty. Kmart miał również dość kiepskie wyniki w sezonie świątecznym, uznawanym za sprzyjający ich poprawie.

Analitycy podkreślają, że Kmart będzie miał w najbliższym czasie olbrzymie trudności z utrzymaniem płynności. Co gorsza, agencja Moody’s obniżyła w środę rating kredytowy spółki po raz trzeci od listopada ubiegłego roku, tym razem do poziomu śmieciowego. Raport agencji zapowiada jednocześnie możliwość dalszego obniżenia ratingu spółki.

Rynek spodziewa się w najbliższych dniach wiadomości o ograniczeniu działalności spółki. Spekuluje się, że prezes Kmart Chuck Conaway zdecyduje o zamknięciu co najmniej 300 z ponad 2,1 tys. sklepów. Coraz częściej słyszy się także o możliwości ogłoszenia bankructwa przez spółkę.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane