Warufakis: Grecja może się stać obozem koncentracyjnym dla uchodźców

opublikowano: 03-03-2016, 10:12

Kryzys imigracyjny to "objaw dezintegracji Unii Europejskiej" przekonuje Janis Warufakis, kontrowersyjny były minister finansów Grecji.

Yanis Varoufakis
Zobacz więcej

Yanis Varoufakis Bloomberg

W rozmowie z CNBC Waroufakis ostrzega, że Turcja i Grecja mogą stać się „dużymi obozami koncentracyjnymi dla nieszczęsnych uchodźców”.

Kontrowersyjny minister jest zdania, że Europa jest “wystarczająco bogata”, by poradzić sobie z napływem imigrantów, dla których Grecja często jest pierwszym przystankiem w Unii Europejskiej.

- Unia Europejska powinna być właściwą unia z granicami, które kontrolujemy. Gdy ktoś puka do twoich drzwi, do kogo się strzela, kto ma ze sobą umierające lub głodne i spragnione dzieci, to po prostu otwierasz drzwi – powiedział.

Według szacunków ONZ, w styczniu i lutym przez Morze Śródziemne dotarło do Europy 131 724 uchodźców. Aż 122 637 z nich dotarło do Grecji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu