Wasko i Bull poza ePUAP-em

Magdalena Laskowska
opublikowano: 22-03-2007, 00:00

Czas to pieniądz. Jeśli do czerwca MSWiA nie wybierze wykonawcy na budowę e-administracji, 25 mln zł przejdzie mu koło nosa.

Czas to pieniądz. Jeśli do czerwca MSWiA nie wybierze wykonawcy na budowę e-administracji, 25 mln zł przejdzie mu koło nosa.

W poniedziałek w Urzędzie Zamówień Publicznych (UZP) odbył się arbitraż między pięcioma firmami, które odwołały się od rozstrzygnięć w pierwszym etapie przetargu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA). Chodzi o budowę Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Przywrócenia do postępowania domagały się cztery konsorcja, w których liderami są: Hewlett-Packard, Spin, Bull i Wasko. Po 12 godzinach burzliwej rozprawy zespół arbitrów wydał tylko dwa wyroki. Odwołania dwóch ostatnich firm zostały oddalone, przysługuje im złożenie skargi do sądu okręgowego. Odwołało się także konsorcjum pod przewodnictwem Winuela.

— Domagamy się wykluczenia konsorcjum Baz i Systemów Bankowych, bo nie wykazali wymaganego wdrożenia informatycznego o wartości wyższej niż 1 mln zł — mówi przedstawiciel Winuela.

Wyroki w trzech pozostałych sprawach zostaną wydane w piątek. Obecnie w grze jest firma Comarch i konsorcja pod przewodnictwem: S&T, Unizeto Technologies, Baz i Systemów Bankowych oraz Winuela. Przetarg ograniczony MSWiA ciągnie się od listopada, obecnie trwa składanie wniosków, po ich ocenie zamawiający zaprosi do złożenia ofert pięć najwyżej punktowanych firm. MSWiA powinno do czerwca podpisać umowę z wykonawcą, w przeciwnym razie około 25 mln zł unijnych pieniędzy przepadnie.

W budżecie ministerstwa podobno nie ma zarezerwowanych pieniędzy na sfinansowanie ePUAP-u, choć e-administracja to priorytetowe zadanie rządu. Oferenci twierdzą, że czerwcowy termin rozstrzygnięcia jest mało realny, MSWiA jest innego zdania.

— Liczymy, że zwycięży rozsądek i będzie mniej odwołań — mówi przedstawiciel MSWiA.

Dla wykonawców gra jest warta świeczki.

— To prestiżowe zamówienie. Firma, która wykona pierwszy etap, będzie miała duże szanse na realizację kolejnych, wartych setki milionów złotych — mówi przedstawiciel jednego z oferentów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Laskowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Wasko i Bull poza ePUAP-em