Wassermann: Komisja ds. PKN Orlen musi powstać

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-02-2006, 09:42

Koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann uważa, że powołanie sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen jest koniecznością.

Koordynator ds. służb specjalnych Zbigniew Wassermann uważa, że powołanie sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen jest koniecznością.

    "To, co robiono z tą komisją w poprzednim układzie rządu Leszka Millera, to była jedna wielka kpina" - powiedział Wassermann w środowej audycji "Salon Polityczny Trójki".

    "Jest bardzo wiele bardzo poważnych rzeczy do wyjaśnienia, które godzą w bezpieczeństwo państwa, w układ korupcyjny, w patologię władzy i instytucji, które ta władze wspierała" - uważa Wassermann.

    Jego zdaniem, z końcowego raportu poprzedniej komisji ds. PKN Orlen "łatwo wyczytać, że to jest tylko pewien etap prac, że wiele wątków nie zostało zakończonych - chociażby słynne oświadczenie prezydenta Kwaśniewskiego, dotyczące sprzedaży Rafinerii Gdańskiej".

    (Poseł b. sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen Antoni Macierewicz z Ruchu Katolicko-Narodowego powiedział w sierpniu ubiegłego roku, że "istniał bądź istnieje dokument, wystawiony przez Aleksandra Kwaśniewskiego na rzecz Jana Kulczyka, w którym jest on polecany i upoważniony do działania w sferze prywatyzacji Rafinerii Gdańskiej".)

    W opinii Wassermanna, b. prezydent Aleksander Kwaśniewski jest bardzo ważnym świadkiem, który powinien zeznawać przed komisją, ale "niekoniecznie jako pierwszy".

    Jak powiedział we wtorek PAP pos. Janusz Maksymiuk (Samoobrona) po spotkaniu zespołu roboczego paktu stabilizacyjnego PiS-Samoobrona-LPR - termin powołania sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen będzie ustalony po konsultacjach z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane