Waszyngton jest wstrząśnięty

Katarzyna Zajdel- Kurowska
opublikowano: 13-04-2010, 00:00

Tragedia pod Smoleńskiem wywołała ogromne poruszenie wśród pracowników Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Dominique Strauss-Kahn, dyrektor zarządzający, na rozpoczęcie poniedziałkowego posiedzenia złożył na moje ręce kondolencje dla polskiego narodu. Od rana wyrazy współczucia i solidarności przekazują też moi koledzy z wszystkich krajów. Wszyscy w MFW zdają sobie sprawę, że to, co stało się w Polsce, jest wydarzeniem bez precedensu.

Jednak nikt w funduszu nie ma najmniejszych wątpliwości, że polska gospodarka ma silne fundamenty i ostatnie wydarzenia tego nie zmienią. Procesy gwarantujące funkcjonowanie państwa zostały zachowane. W sobotę doświadczyliśmy ogromnej straty i tragedii, ale prawo przewiduje, co w takich sytuacjach robić. Od strony makroekonomii i rynków finansowych nie ma się czego obawiać. Ostatnia analiza MFW, zakończona miesiąc temu, wykazała, że gospodarka jest na ścieżce wzrostu,

a sektor finansowy pozostaje

zdrowy. Te wnioski są cały

czas aktualne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Zajdel- Kurowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu