Wavin ruszył na podbój Skandynawii

Reuters
opublikowano: 03-01-2001, 00:00

Wavin ruszył na podbój Skandynawii

Holenderski producent plastiku Wavin BV kupuje dział produkcji systemów rur plastikowych skandynawskiej grupy Icopal. Nie ujawniono wartości transakcji.

Dział Icopal zatrudnia 160 pracowników w zakładach w Norwegii, Szwecji i Polsce, a jego roczne obroty wynoszą 40 mln EUR (154 mln zł). Wavin jest spółką joint venture, w której po 50 proc. posiadają holenderskie zakłady wodociągowe i brytyjski fundusz venture capital CVC Capital Partners. Wavin jest największym na świecie producentem systemów rur plastikowych. Zatrudnia 4,3 tys. pracowników w 23 krajach Europy, a jego roczne obroty sięgają 900 mln EUR (3,45 mld zł). Kupując dział od Icopalu holenderski potentat, którego ekspansja przez ostatnie 10 lat skupiała się na krajach Europy Środkowej i Wschodniej, dokonał pierwszego przejęcia w Skandynawii. Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Wavin ruszył na podbój Skandynawii