Wawel jest spokojny o wyniki

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 04-02-2008, 00:00

Krakowski producent słodyczy dobrze ocenia miniony rok. Ten też zapowiada się nieźle. Tym bardziej że ruszy

Krakowski producent słodyczy dobrze ocenia miniony rok. Ten też zapowiada się nieźle. Tym bardziej że ruszy

budowa ukraińskiej fabryki.

Dariusz Orłowski, prezes Wawelu, jest zadowolony z wyników, które spółka wypracowała w 2007 r.

— Zeszłoroczne wyniki są znacznie lepsze od tych w 2006 r. Mówię oczywiście o rezultatach „oczyszczonych” z zysku ze sprzedaży naszych krakowskich nieruchomości (w 2006 r. spółka zarobiła na nich prawie 20 mln zł — przyp. red.) — mówi Dariusz Orłowski.

Szczególnie cieszy go poprawa rentowności, i to na wszystkich poziomach rachunku wyników. Zadowolony jest też z dynamiki sprzedaży.

— Mamy za sobą udane świąteczne żniwa. W tym okresie realizujemy z reguły około 30 proc. obrotów — szacuje Dariusz Orłowski.

Oczekiwań na 2008 r. prezes nie ujawnia. Przekonuje jedynie, że w tym roku wyniki też będą dobre.

— Rynek słodyczy rośnie, nasza sprzedaż również. Styczniowe rezultaty pokazują, że tak będzie również w tym roku. Mam nadzieję, że dzięki temu uda nam się utrzymać lub poprawić wyniki — przewiduje Dariusz Orłowski.

Na tegoroczne wyniki nie będą miały raczej wpływu znaczące wydarzenia jednorazowe. Krakowska spółka chce wprawdzie ruszyć z budową zakładu produkcyjnego na Ukrainie, ale nie będą to duże wydatki.

— Po pierwsze, większość nakładów poniesiemy dopiero w 2009 r. Na razie wciąż szukamy dobrej lokalizacji dla fabryki. Po drugie, Wawel pokryje jedynie część kosztów tej inwestycji, której łączna wartość wyniesie około 50 mln zł. Będziemy ją finansować wspólnie z naszym właścicielem, Hosta International. Wspomożemy się też kredytami — tłumaczy Dariusz Orłowski.

Ukraiński producent słodyczy, którego połowę udziałów kupił w zeszłym roku Wawel, ma roczne obroty na poziomie 6 mln USD i zarabia na siebie. Jeszcze nie wiadomo, czy jego wyniki będą konsolidowane przez polską spółkę.

— Zdecydujemy o tym w najbliższych tygodniach. Tak czy siak, rezultaty tej firmy będziemy publikować razem z naszymi raportami kwartalnymi — zapowiada Dariusz Orłowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu