Wawel podniesie prognozy

Michał Makarczyk
opublikowano: 06-07-2001, 00:00

Wawel podniesie prognozy

Wawel zarobi co najmniej 10 proc. więcej, niż zakładał w prognozach. Spółka planuje bowiem kilka ponadprogramowych kontraktów.

Korekty prognoz Wawelu można spodziewać się we wrześniu. Na razie plany zarządu przewidują, że producent słodyczy zarobi na czysto 4,6 mln zł, przy 125 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Skok o 10 proc.

— Wawel przekroczy tegoroczne prognozy finansowe. Wyniki za drugi kwartał są bardzo dobre. Nie pozwolą one jednak na korektę już dziś. Myślę, że dokonamy jej pod koniec trzeciego kwartału — zapewnia Dariusz Orłowski, prezes spółki.

Jeżeli dojdzie do korekty prognozy, będzie ona co najmniej o 10 proc. wyższa od wcześniejszej. Może to oznaczać, że zysk netto wyniesie około 5 mln zł, zaś wpływy ze sprzedaży sięgną 140 mln zł.

— Wzrost wyników nie jest spowodowany na razie współpracą z nowym inwestorem branżowym. Jesteśmy po rozmowach, jednak pierwsze wspólne przedsięwzięcia planowane są na koniec tego roku — dodał szef zarządu.

KPWiG kontra inwestor

Od połowy maja dużym akcjonariuszem Wawelu jest niemiecka firma Gustav Hamester. Pośrednio, poprzez spółki Marat i DOT, kontroluje ona 22 proc. akcji. Drugi co do wielkości akcjonariusz spółki posiada około 21 proc. akcji.

Sposób nabycia akcji przez niemieckiego inwestora nie podobał się Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, która zapowiedziała wszczęcie postępowania w sprawie wykorzystania informacji poufnych przez osoby powiązane ze spółką. Mówi się nawet o manipulacji kursem. Jednak do tej pory wydział nadzoru rynku nie sformułował żadnych zarzutów.

Wątpliwości KPWiG dotyczą m.in. niedopełnienia przez firmę Gustav Hamester formalności informacyjnych przy zakupie akcji krakowskiej spółki. Wykorzystanie informacji poufnych miało dotyczyć jednego z członków rady nadzorczej, który w trakcie pozyskiwania nowego akcjonariusza nabywał pakiety akcji Wawelu.

Zdaniem władz spółki, podejrzenia są bezpodstawne. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie w KPWiG, zarzut manipulacji kursem nie będzie brany pod uwagę. Jednak sprawa wejścia do spółki inwestora jest nadal badana.

— Uważam, że sprawa zostanie niedługo zamknięta i nie postawimy nikomu żadnych zarzutów — usłyszeliśmy w KPWiG.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Makarczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wawel podniesie prognozy