Ważny awans Sławomira Sołkiewicza

DI
opublikowano: 02-02-2011, 08:33

Sławomir Sołkiewicz, dotychczasowy dyrektor Fabryki Wiodącej Imperial Tobacco Polska w końcu stycznia 2011 został awansowany na dyrektora operacyjnego, odpowiedzialnego za region Europy Centralnej i USA.

Sławomir Solkiewicz rozpoczął pracę w koncernie Imperial Tobacco (wcześniej Reemtsma) w 1994 r. jako stażysta w dziale zakupu tytoni. Następnie odpowiadał za kierowanie obszarami: zakupu tytoni, rozwoju produktu oraz zarządzania jakością. Awansowany do funkcji Dyrektora Produkcji Imperial Tobacco Polska S.A. odpowiadał za realizację wielu projektów m.in. za wdrożenie polityki zintegrowanego systemu zarządzania zgodnego z normami ISO 9001, ISO14001, HACCP.

W lutym 2007 objął stanowisko Dyrektora Fabryki Wiodącej (w Jankowicach, Gm. Tarnowo Podgórne), w ramach którego odpowiadał też za drugą fabrykę – w Radomiu, którą Imperial Tobacco posiada w Polsce.

W styczniu 2011 został awansowany przez koncern na stanowisko Dyrektora Operacyjnego na region Europy Centralnej i USA. Tym samym będzie odpowiadał za fabryki papierosów w Niemczech (2), Polsce (2) i USA (1).

\Sołkiewicz jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 2002 r. ukończył studia podyplomowe MBA na The Nottingham Trent University we współpracy z Wielkopolską Szkołą Biznesu. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane