Wciąż ponad połowa Francuzów przeciwna konstytucji UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 20-04-2005, 13:46

Nadal ponad połowa Francuzów jest przeciwna konstytucji Unii Europejskiej - głosi opublikowany w środę przez francuski instytut badania opinii publicznej TNS-Sofres sondaż, wykonany na zlecenie radia RTL, telewizji LCI oraz dziennika "Le Monde".

Nadal ponad połowa Francuzów jest przeciwna konstytucji Unii Europejskiej - głosi opublikowany w środę przez francuski instytut badania opinii publicznej TNS-Sofres sondaż, wykonany na zlecenie radia RTL, telewizji LCI oraz dziennika "Le Monde".

    Według sondażu, liczba zwolenników traktatu we Francji sięga 55 proc., a jej przeciwników - 45 proc.

    Pokazuje on także, że nadal 28 procent ankietowanych pozostaje niezdecydowanych, jak zagłosuje w referendum w sprawie konstytucji unijnej, które we Francji odbędzie się 29 maja.

    Badanie przeprowadzono w dniach 15-18 kwietnia, w grupie 1000 osób. Poprzedni sondaż wykonany na początku kwietnia przez ten sam instytut badawczy informował, że 53 procent Francuzów opowiadało się za konstytucją, a 47 procent było jej przeciwnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane