We Wrocławiu powstaje nowy kompleks biurowy

PAP
opublikowano: 27-11-2008, 15:59

65 mln zł kosztował pierwszy gmach z  budowanego we Wrocławiu kompleksu biurowego WEST FORUM, wznoszonego przez spółkę Space Investment. W czwartek budynek ten oficjalnie oddano do użytku.

WEST FORUM powstaje przy ul. Strzegomskiej, przy trasie z centrum miasta na lotnisko. Na 5-hektarowej działce, zlokalizowanej na terenie byłego Przedsiębiorstwa Budowy Domów, oddano do użytku 6- piętrowy budynek o powierzchni najmu ponad 10 tys. metrów kwadratowych.

W najbliższych latach mają powstać kolejne biurowce. Początkowo planowano, że będzie ich 6, ale - jak zapowiedzieli w czwartek na konferencji prasowej inwestorzy - kolejne budynki, w zależności od zapotrzebowania, mogą być modyfikowane zarówno pod względem wielkości, liczby oraz przeznaczenia.

Cały kompleks według planów ma być gotowy za 7 lat. Jego szacowana wartość wyniesie około 1 mld zł. Będzie w nim blisko 100 tys. m kw. powierzchni. Docelowo inwestycja ma wygenerować ponad 10 tys. miejsc pracy. Inwestorzy mają już pozwolenie na budowę drugiego budynku. Prace mają ruszyć wiosną; potrwają 18 miesięcy.

Spółka Space Investment wchodzi w skład Grupy Archicom. Kazimierz Śródka z Grupy Archicom podkreślił, że kompleks powstaje w tzw. systemie "bulit to suit", czyli we współpracy z konkretnym najemcą, do którego wymogów dostosowuje się budowaną powierzchnię.

"W czasie kryzysu finansowego jest to metoda budowania, pozwalająca uniknąć dużych strat, bo buduje się konkretnie, pod potrzeby sytuacji" - powiedział Śródka.

W WEST FORUM powstanie też parking na 280 pojazdów, tereny rekreacyjne, restauracje i sklepy.

Firma Archicom powstała ponad 20 lat temu we Wrocławiu. Początkowo zajmowała się projektowaniem i kompleksową modernizacją obiektów zabytkowych. Z czasem rozwinęła działalność także w kierunku deweloperskim oraz kompleksowego zarządzania procesem inwestycyjnym.

Do tej pory firma zrealizowała ponad 130 obiektów, w tym banki, hotele i biurowce oraz oddała do użytku 1.500 lokali mieszkalnych. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane