We wrześniu więcej pasażerów na lotnisku we Wrocławiu

DI, PAP
07-10-2012, 10:43

Blisko 200 tys. pasażerów obsłużył we wrześniu br. wrocławski Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika. Wynik jest o ponad 11 proc. lepszy niż ten uzyskany we wrześniu 2011 r. Największy wzrost liczby podróżnych zanotowano w sektorze ruchu krajowego.

Zdaniem prezesa lotniska Dariusza Kusia na tak wysoki wynik wpłynął przede wszystkim trwający okres prosperity lotów krajowych. We wrześniu 2012 r. obsłużono prawie 30 tys. podróżnych, czyli o ponad 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

„Nasi przewoźnicy, PLL LOT i Eurolot, odnotowali we wrześniu wzrost liczby przeprowadzonych operacji odpowiednio o 10 proc. i 17 proc. oraz odprawionych klientów o 30 proc. i 26 proc. Oznacza to, że z Wrocławia w Polskę latamy jeszcze częściej, a rejsy krajowe cieszą się rosnącą popularnością” – mówił prezes.

Wzrost o ponad 15 proc. w stosunku do września 2011 r. zanotowano także w sektorze połączeń niskokosztowych. W sumie z połączeń oferowanych przez linie Wizz Air i Ryanair skorzystało ponad 100 tys. pasażerów. Lotnisko wypracowało również lepsze wyniki w całym ruchu międzynarodowym. W stosunku do września ubiegłego roku z takich lotów skorzystało niemal 10 proc. podróżnych więcej.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części miasta, w odległości ok. 10 km od centrum, w pobliżu m.in. Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która umożliwia bezpośredni dojazd na lotnisko z różnych kierunków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / We wrześniu więcej pasażerów na lotnisku we Wrocławiu