We wtorek na GPW sesja wzrostowa, za 2-3 dni korekta

opublikowano: 03-07-2007, 17:05

Wtorek na warszawskiej giełdzie zakończył się wzrostem głównych indeksów - WIG o prawie 1,5%, a WIG 20 o niemal 2%. Jeszcze przez 2-3 dni powinny mieć miejsce wzrosty, ale po tym czasie rynek powinien spodziewać się dłuższej korekty, uważają analitycy.

"Sesja była całkiem przyzwoita, na wzrostach. Nie byliśmy w nich osamotnieni, bo większość rynków europejskich, a szczególnie wschodzących, a także rynki światowe notowały dziś wzrosty"- powiedział Tomasz Leśniewski, analityk BZ WBK.

Dodał, że zarówno Turcja, jak i Węgry oraz Brazylia osiągnęły dzisiaj nowe szczyty indeksów. Również amerykański Nasdaq otworzył się we wtorek na nowym szczycie.

"Wszyscy spodziewali się spadków pod koniec półrocza i słabego początku nowego kwartału. Tymczasem dobre nastroje nieco się przedłużyły i powinny potrwać może jeszcze 2-3 dni"- powiedział Leśniewski.

Przyczynkiem do bardziej zdecydowanego kupna na warszawskim parkiecie powinno być przypadające na 4 lipca święto narodowe w Stanach Zjednoczonych. Później jednak, w średnim i długim terminie czeka nas korekta, oczekiwana przez rynek.

We wtorek na zamknięciu sesji WIG 20 wyniósł 3.821,94 pkt, po wzroście o 1,91%, a WIG wzrósł o 1,48% wobec poniedziałkowego zamknięcia i wyniósł 66.608,21 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły 1,9 mld zł. (ISB)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / We wtorek na GPW sesja wzrostowa, za 2-3 dni korekta