Węgierski ekspert: duże pole do współpracy między Kaczyńskim a Orbanem

PAP
opublikowano: 18-10-2015, 10:33

Prawo i Sprawiedliwość oraz węgierski Fidesz Victora Orbana wiele łączy, co stwarza pole do współpracy po ewentualnej wygranej PiS w wyborach parlamentarnych - uważa Csaba Tóth dyrektor ds. strategii i analityk polityczny w Instytucie Republikon.

Orban Viktor
Zobacz więcej

Orban Viktor Bloomberg

"Widać wyraźnie, że Fidesz sympatyzuje z PiS, mimo że w Parlamencie Europejskim Fidesz zasiada w jednej frakcji z Platformą Obywatelską. PiS i Fidesz łączy wiele, do tego stopnia, że sympatycy tej partii przyjeżdżali do Budapesztu, aby wspierać prorządowe demonstracje. Orban był do niedawna uważany za pariasa Europy. Często porównywano go do Kaczyńskiego" - mówi PAP węgierski ekspert.

Jak dodaje, zarówno Victor Orban jak i Jarosław Kaczyński "prowadzą politykę, która znajduje się poza głównym europejskim nurtem, co może stworzyć dla nich przestrzeń do współpracy". "Myślę, że Victor Orban może po cichu kibicować Kaczyńskiemu w nadchodzących wyborach" - dodaje.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Węgierski ekspert: duże pole do współpracy między Kaczyńskim a Orbanem