Węgry straciły 8 mld USD z powodu sankcji UE wobec Rosji

  • PAP
opublikowano: 28-09-2018, 16:24

Węgry straciły prawie 8 mld dolarów w wyniku sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską – oświadczył szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w piątek w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Rossija 24.

„W ostatnich latach firmy węgierskie straciły prawie 8 mld dolarów z powodu niemożliwości eksportowania do Rosji” – oświadczył Szijjarto.

Minister wyraził przekonanie, że trzeba przeanalizować skuteczność sankcji unijnych przeciwko Rosji, nałożonych na to państwo w związku z anektowaniem przez nie Krymu.

„Sądzę, że jest to z naszej strony postulat bardzo uprawniony, gdyż wprowadzenie sankcji było poważną decyzją i przyniosło węgierskiej gospodarce istotny uszczerbek” – oznajmił Szijjarto.

Dodał, że wcześniej Rosja zajmowała drugie miejsce wśród partnerów handlowych Węgier, a teraz spadła na 12. miejsce.

Władze w Budapeszcie konsekwentnie krytykują sankcje wobec Rosji, ale podczas głosowań w tej sprawie przedłużały je dotąd wraz z pozostałymi państwami Unii Europejskiej. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PA P

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy