Węgrzy naprawią wrocławskie szynobusy - prasa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 01-12-2005, 07:47

Być może w połowie grudnia, po niemal pół roku postoju, na tory kolejowe powrócą dwa wrocławskie szynobusy, zapowiada "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska". Zepsute części pojazdów jadą do naprawy w węgierskiej fabryce.

Być może w połowie grudnia, po niemal pół roku postoju, na tory kolejowe powrócą dwa wrocławskie szynobusy, zapowiada "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska". Zepsute części pojazdów jadą do naprawy w węgierskiej fabryce.

Dwa pierwsze szynobusy kupione przez urząd marszałkowski miały być tanie, niezawodne i nowoczesne. Szybko jednak okazało się, że bezawaryjność to nie najlepsza strona pojazdów wyprodukowanych przez raciborską fabrykę Kolzam. Psuły się średnio co kilka tygodni. Wreszcie stanęły na dobre. W jednym zepsuł się silnik, a w drugim przekładnia.

Mimo, że są one jeszcze na gwarancji, raciborski Kolzam nie spieszył się z ich wymianą. Nie spieszył się, bo sam miał kłopoty. Skończyły się one niedawno ogłoszeniem upadłości zakładu. W tym momencie jasne stało się, że mimo niemal półrocznego czekania, na naprawę w Raciborzu nie ma co liczyć.

Dlatego pracownicy urzędu marszałkowskiego postanowili szukać pomocy na własną rękę. Przekonali węgierską fabrykę, w której powstały felerne części do ich naprawy. Producent zgodził się to zrobić bezpłatnie w ramach gwarancji. Samorząd województwa będzie musiał zapłacić jedynie za ich transport. Urzędnicy zaznaczają jednak, że postarają się odzyskać pieniądze z ubezpieczenia i od Kolzamu.

Silnik i przekładnia wyjadą z Wrocławia w czwartek. W poniedziałek zostaną sprawdzone w fabryce. Jeśli wady nie będą poważne Węgrzy szybko je naprawią i w połowie grudnia szynobusy wrócą z powrotem na tory.

Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
×
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane