Weidman gotów zostać nowym prezesem EBC

opublikowano: 21-05-2018, 11:05
aktualizacja: 21-05-2018, 11:09

Prezes Bundesbanku Jens Weidmann zasygnalizował gotowość zostania następcą Mario Draghiego na stanowisku prezesa Europejskiego Banku Centralnego.

- Wieżę, że każdy członek Rady Prezesów powinien być gotów do wniesienia swojego wkładu do polityki monetarnej także w innej roli – powiedział Weidmann w wywiadzie dla Funke Mediengruppe.

Zobacz więcej

Jens Weidmann, fot. Bloomberg

Szef banku centralnego Niemiec podkreślił, że dyskusja na temat następcy Mario Draghiego po zakończeniu jego kadencji z końcem 2019 roku zaczęła się „dużo za wcześnie”.

50-letni Weidmann, uważany za „jastrzębia” wśród prezesów banków centralnych państw eurolandu, powtórzył w wywiadzie swoje wezwanie do zakończenia przez EBC programu zakupów aktywów. Domaga się także ogłoszenia konkretnej daty kiedy się to stanie. Weidmann zastrzegł, że po zakończeniu ilościowego luzowania polityka monetarna EBC pozostanie akomodatywna przez długi czas.

- Droga powrotna do normalizacji będzie bardzo długa – stwierdził.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu