Wektory (22.12)

opublikowano: 21-12-2015, 22:00

W dół: Joseph Blatter i Michel Platini

W dół: Joseph Blatter, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) oraz Michel Platini przewodniczący Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA)

Władcy futbolu, którzy obracali wielomilionowymi kwotami i żyli w raju, nie tak wyobrażali sobie koniec ich gry. Komisja Etyki FIFA przedłużyła ich zawieszenie do… ośmiu lat.

Otrzymali również kary, ale symboliczne — odpowiednio 50 tys. i 80 tys. CHF. Powodem strącenia obu szefów z niebiańskich foteli w otchłań było przelanie w 2011 r. 2 mln CHF z konta FIFA przez 79-letniego obecnie Josepha Blattera na osobiste konto 60-letniego obecnie Michela Platiniego.

Obaj działacze utrzymują, że była to… zaległa zapłata za pracę szefa UEFA z lat 1998-2002. Tymczasem piłkarski świat wie, że szef FIFA w ten sposób opłacił odłożenie o jedną kadencję starań młodszego europejskiego kolegi o jego fotel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu