Wektory

Kazimierz Krupa
15-06-2004, 00:00

Roman Giertych. Dlaczego mrówka zabiła słonia? Bo takie są prawa buszu — tak internauci skomentowali wynik LPR w wyborach do europarlamentu, który ich zdaniem nic nie znaczy. Szczególnie dla wyborów krajowych. Analitycy ucieszyli się przegraną Samoobrony, nie zmartwili sukcesem LPR. Niemniej lider tej anty- europejskiej partii ma swoje pięć minut. Dobrze by tylko było, by nie zapomniał, że od wielkości (a mały nie jest) do śmieszności — tylko jeden krok.

Marek Borowski. Szef Socjaldemokracji Polskiej przeżywa ostatnio prawdziwą huśtawkę nastrojów. W niedzielę był już gotów poprzeć rząd Marka Belki, by w poniedziałek, po osiągnięciu wyniku „o całe lata świetlne lepszego niż 4,9 proc.”, znowu opowiedzieć się za wyborem „trzeciej drogi” — wybory jesienią. Konstrukcja, która towarzyszy temu pomysłowi, jest tak skomplikowana, że chyba sami autorzy mają kłopoty z jej zrozumieniem, nie mówiąc o realizacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy