Wektory

Kazimierz Krupa
opublikowano: 02-03-2005, 00:00

Sławomir Sikora. Prezes zarządu Citibank Handlowy zdobył się na ogromną szczodrobliwość dla akcjonariuszy: praktycznie cały zeszłoroczny, rekordowo wysoki zysk (prawie 420 mln złotych) zamierza wypłacić w formie dywidendy. Co prawda inne wskaźniki, mogące rzutować na przyszłość banku, nie wyglądają już tak różowo (spadek portfela kredytowego, zwrot na kapitale), ale należy mieć nadzieję, że to początek restrukturyzacji, nie prowadzący wszak do marginalizacji.

Roman Giertych. Nie tyle największy, ile najdłuższy polityk polskiego parlamentu, pozbawiony opieki Ojca Dyrektora, robi wszystko, by nie spadło zainteresowanie jego osobą. Teraz wzywa wszystkich parlamentarzystów, by specjalną uchwałą wezwali premiera Marka Belkę do rezygnacji, której konsekwencją byłaby dymisja rządu i przyspieszone wybory parlamentarne. Polityk LPR chyba tylko udaje, bo nie wyobrażamy sobie, by nie znał Konstytucji...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kazimierz Krupa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu