Wektory

jaz
04-07-2005, 00:00

Janusz Śniadek. Przewodniczącemu Solidarności należy się uznanie za sprzeciw statutowych władz związku wobec nachalnego forsowania ustawy o Krzyżu Solidarności, który miałby być przyznany po raz pierwszy 31 sierpnia. Rozgrywający tym odznaczeniem swoje osobiste interesy prezydenci Aleksander Kwaśniewski i Lech Wałęsa (każdy gra co innego) nie szanują okoliczności, iż nazwa i pisane solidarycą logo podlegają ochronie prawnej, a jedynym ich dysponentem są obecne władze NSZZ Solidarność.

Władimir Putin. Kremlowski władca odegrał się na niepokornych sąsiadach, Polsce i Litwie. Na 750-lecie Kaliningradu mógł zapraszać, kogo chciał i gdyby ograniczył się do Gerharda Schrödera, byłoby to nawet logiczne — przez 690 lat to miasto było niemieckim Königsbergiem. Jednak ściągnięcie również Jacques’a Chiraca stało się demonstracyjnym potwierdzeniem, że Rosja liczy się wyłącznie z uczestnikami szczytów G-8, a reszta UE jest dla niej pogardliwie traktowanym planktonem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu