Wektory

jaz
opublikowano: 12-10-2005, 00:00

Aleksander Kwaśniewski. Według najnowszych pomiarów Centrum Badania Opinii Społecznej, odchodzący prezydent cieszy się zaufaniem 65 proc. polskiego społeczeństwa. Nawet biorąc pod uwagę, iż pod koniec jego pierwszej kadencji analogiczny odsetek wynosił 78 proc., czyli nastąpił tu pewien spadek — daj Boże zwycięzcy dogrywki z 23 października, aby za pięć lat kończył swą pierwszą kadencję na porównywalnym poziomie akceptacji, co Kwaśniewski drugą.

Tony Blair. Od początku podejrzewaliśmy, że brytyjski premier zamierza półroczną prezydencję Unii Europejskiej po prostu przetrwać, przy jak najmniejszym wysiłku. Właśnie oznajmił o skróceniu do jednego dnia, 27 października, szczytu Rady Europejskiej pod Londynem, od dawna zaplanowanego na dwa dni. Szanse na osiągnięcie przez szefów unijnych państw i rządów porozumienia budżetowego na lata 2007-13 i tak nie były wielkie, ale w tej sytuacji zbliżają się do zera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu