Wektory

ass
10-05-2006, 00:00

Anna Fotyga. Od wczoraj jest ministrem spraw zagranicznych. Nie jest wprawdzie tak znana na dyplomatycznych salonach jak jej poprzednik Stefan Meller, ale jej nominacja stwarza szansę na wzmocnienie pozycji szefa dyplomacji w strukturach władzy. Jej poprzednik Stefan Meller — mimo publicznych zapewnień o poparciu — nie cieszył się pełnym zaufaniem (tak ważnym na tym stanowisku) prezydenta i premiera. Fotyga jest dobrą znajomą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Przynajmniej to pole konfliktów zniknie.

Roman Giertych. Żaden chyba minister w historii III RP nie miał tak gorącego przyjęcia. Już w pierwszym tygodniu urzędowania nowego szefa resortu edukacji przywitały demonstracje studentów pod hasłem „Roman Giertych musi odejść”. Być może obawy młodzieży są przesadzone, ale nie jest normalną sytuacja, że reakcją na nowych wicepremierów jest albo wyjście z rządu, albo wyjście na ulicę. Widać, że — zamiast rzucić się w wir ministerialnej pracy — będzie musiał łagodzić nastroje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu