Wektory

ass
opublikowano: 31-05-2006, 00:00

Danuta Hübner. Polska komisarz UE ds. polityki regionalnej walczy o to, by unijne dotacje mogły być efektywnie wykorzystywane. Wczoraj przedstawiła w Brukseli nowe wspólne inicjatywy Komisji Europejskiej i instytucji finansowych w sprawie pomocy ekspertów w przygotowywaniu projektów finansowanych z UE. Jedno z takich biur eksperckich powstanie w Warszawie i będzie pomagało w przygotowaniu 12-15 dużych projektów o wartości kilku miliardów euro.

Krzysztof Jurgiel. Były minister rolnictwa skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko liderowi PO Janowi Rokicie. Jurgiel poczuł się zniesławiony krytyczną wypowiedzią Rokity na temat negocjacji, które, jako szef resortu rolnictwa, prowadził z Unią Europejską w sprawie reformy rynku cukru i mleka. Mamy nadzieje, że nie każdy minister będzie taki wrażliwy i krytyka rządu ze strony opozycji (nawet ta mniej sprawiedliwa) nie będzie kończyła się procesami sądowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu