Wektory

jaz, ass
opublikowano: 05-09-2006, 00:00

Mirek Topolanek. Nowy premier Czech został wreszcie zaprzysiężony, po trzech miesiącach politycznych targów i podchodów. Czerwcowe wybory przyniosły w izbie poselskiej niespotykany podział mandatów 100:100. W tej sytuacji centroprawicowemu gabinetowi Topolanka do wotum zaufania najprawdopodobniej zabraknie jednego głosu, ale konstytucja umożliwi mu czasowe funkcjonowanie. Jak się nazywa rząd, który nie jest większościowy, ale mniejszościowy także nie? Logika podpowiada, że... balansujący na krawędzi.

Piotr Woźniak. Minister gospodarki wystawił nerwy stoczniowców na ciężką próbę i zostawił na ostatnią chwilę przesłanie do Komisji Europejskiej programów restrukturyzacji polskich stoczni, mimo że od tego uzależniona jest zgoda na udzielenie im pomocy z budżetu państwa. Premier Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Brukseli zapewniał, że potrzebne dokumenty dotrą 31 sierpnia. Zamiast tego Komisja Europejska dostała list przesuwający termin na wczoraj.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: jaz, ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu