Wektory

Paweł Mazur, Wojciech Kowalczuk
15-10-2001, 00:00

Paweł Sudoł

Prezes Kompanii Piwowarskiej może być zadowolony z jej wyników. Firma której przewodzi, po dziewięciu miesiącach sprzedaży zrównała się wynikami z najgroźniejszym konkurentem na piwnym rynku, czyli grupą Żywiec. Dla obserwatorów nie jest to zaskoczeniem. Od niemal dwóch lat poznańska firma systematycznie odrabiała dystans do Żywca. Po trzech kwartałach dwie firmy dzieliło zaledwie 7 tys. hl piwa. Trzeba jednak pamiętać, że żadna hossa nie trwa wiecznie, a Żywiec, który jest w trakcie głębokiej restrukturyzacji, nie powiedział na pewno ostatniego słowa.

Andrzej Lipko

Zmiana dostawcy uzbeckiego gazu magazynowanego na Ukrainie, jakiej przed tygodniem dokonało kierowane przez Andrzeja Lipkę Państwowe Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, może stać się dla tej spółki przyczyną kłopotów. Zastąpiona przez firmę Sinclair spółka Elcom, dotychczasowy dostawca, wyliczyła, że wskutek uniemożliwienia jej realizacji kontraktu z PGNiG straciła 16,5 mln zł i zamierza wnieść przeciwko gazowemu monopoliście pozew do sądu.

Dla spółki Andrzeja Lipki ewentualny proces może stać się powodem opóźnienia planowanej emisji euroobligacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur, Wojciech Kowalczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu