Wella na fali w Łodzi

opublikowano: 12-04-2021, 20:00

Firma kosmetyczna rozpoczęła rekrutację do centrum usług finansowych i IT. Z informacji „PB” wynika, że zatrudni nawet 350 osób.

„Szukamy specjalisty ds. należności. Będzie częścią zespołu nowego Centrum Doskonałości Firmy Wella, które zostanie zlokalizowane w Łodzi i rozpocznie działalność w 2021 r.” – takie ogłoszenie znajduje się na stronie wywodzącej się z Niemiec firmy kosmetycznej z ponad 140-letnią historią, której 60 proc. należy do funduszu KKR, a 40 proc. jest w rękach koncernu Coty.

Poszukiwany specjalista będzie pracować z klientami z Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki. Na stronie spółki jest też oferta pracy w Łodzi dla globalnych dyrektorów IT, a także kilkanaście dla osób zajmujących się łańcuchem dostaw w biurze w Warszawie.

Łódź na razie nie chwali się nowym inwestorem.

- Pojawiło się ostatnio kilka nowych firm, m.in. dwie białoruskie spółki IT, w tym Godel, a także czterech innych inwestorów, jeden bardzo prestiżowy, ale nie mam autoryzacji, by mówić o konkretnych markach – mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

Płyną firmy
Płyną firmy
Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi, potwierdza, że centra usług otwiera w mieście kilka firm, w tym jedna „bardzo prestiżowa”.

- Na krótkiej liście Welli były także Bukareszt i Warszawa. Firma zatrudni w Łodzi 300-350 osób – twierdzi źródło „PB”.

W Warszawie centrum usług wspólnych ma Coty, który wydzielił biznes związany z pielęgnacją włosów i paznokci pod marką Wella i sprzedał część udziałów amerykańskiemu funduszowi w 2020 r.

W raporcie ABSL, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych, Łódź zajęła siódme miejsce w rankingu obiektywnym, porównującym wybrane parametry, w którym badano 15 miast. Tę samą pozycję, tym razem na siedem miast, ma też w rankingu subiektywnym, w którym oceny przyznawali inwestorzy. Najwyżej ocenili dostępność komunikacyjną drogową i współpracę z uniwersytetami – w tych kategoriach Łódź zajęła pierwsze miejsce. Najgorzej ocenione zostały dostępność komunikacyjna lotnicza, jakość komunikacji miejskiej i percepcja ogólnej jakości życia.

- To dla nas słodko-gorzkie informacje. Wysoko oceniona została współpraca z lokalną administracją i uniwersytetami. Otrzymaliśmy też poważny sygnał, że powinniśmy kłaść większy nacisk na elementy, które poprawią percepcję jakości życia i komunikację miejską. Największe wydatki w budżecie miasta na najbliższe lata, ponad 1 mld zł, związane są właśnie z komunikacją miejską. Jakość życia poprawią już realizowane projekty rewitalizacyjne. Rozpoczęliśmy proces poszukiwania inwestora dla lotniska i niebawem będziemy szukać doradców – mówi Adam Pustelnik.

- Łódź wypada korzystnie w analizach potencjalnych inwestorów, bo oferuje pracowników z bogatym doświadczeniem i dużo dostępnej powierzchni biurowej, lotnisko w Warszawie jest w pobliżu, a miasto ma centralne położenie. Pierwsze jaskółki, czyli nowe inwestycje w mieście, to dowód, że sytuacja ekonomiczna się stabilizuje, a Polska zyskuje na atrakcyjności – komentuje Paweł Panczyj z ABSL.

„PB” informował niedawno, że nadciąga nowa fala centrów usług: pojawia się sporo nowych firm, a już działające się rozrastają. Plany rekrutacyjne opiewają obecnie na kilkanaście tysięcy miejsc pracy, a sektor może powrócić do wzrostu na poziomie 35-50 tys. etatów rocznie.

W 2020 r. w sektorze usług biznesowych pracowało w Łodzi 25,9 tys. osób, po I kw. tego roku jest to ponad 26 tys., a prognoza przewiduje, że w tym roku dojdzie do 26,8 tys. Działa tam 90 centrów, w tym 11 zatrudniających powyżej 500 osób.

Wella ma w portfelu takie marki jak Wella Professionals, Clairol, OPI, Nioxin i ghd. Zatrudnia 6 tys. osób, jest obecna w ponad 100 krajach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane