Wells Fargo sprzedaje dział zarządzania aktywami

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-02-2021, 13:01

Amerykański bank Wells Fargo zdecydował się na sprzedaż swojego ramienia zarządzania aktywami. Ma on trafić w ręce dwóch firm private equity za 2,1 mld USD, informuje Reuters.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wells Fargo zachowa sobie jednak pakiet 9,9 proc. udziałów i będzie działać jako klient i partner handlowy. Pozostałe udziały będą w posiadaniu GTCR LLC i Reverence Capital Partners. Sprzedawany podmiot zarządza aktywami o wartości ponad 603 mld USD. Posiada 24 biura na całym świecie i zespoły wspierane przez ponad 450 specjalistów inwestycyjnych. Po sfinalizowaniu transakcji, co jest oczekiwane w drugiej połowie 2021 r. ma dojść do przemianowania nowej firmy.

To druga w ostatnim czasie sprzedaż aktywów przez Wells Fargo. W styczniu instytucja zgodziła się na przejęcie części kanadyjskiego biznesu przez Toronto-Dominion Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane