Wenger: kryptowaluty mogą być warte biliony dolarów

opublikowano: 01-12-2017, 11:03
aktualizacja: 01-12-2017, 11:05

Kryptowaluty mają dużą szansę bycia w przyszłości wartymi biliony dolarów, twierdzi Albert Wenger, partner w Union Square Ventures.

Union Square Ventures zainwestował już w szereg start-upów, które zajmują się technologią blockchain, która jest fundamentem kryptowalut. Weneger przyznał, że choć jest „irracjonalny entuzjazm” na rynku wirtualnych pieniędzy, to w długim terminie wartość kryptowalut może znacząco wzrosnąć.

youtube.com

- Dlatego wierzę, że jest duża szansa iż kryptowaluty będą warte biliony dolarów. Wciąż jesteśmy daleko od tego – powiedział w CNBC.

Pomimo wzrostu kursu bitcoina o prawie 1000 proc. od początku roku, czy wzrostu ceny ethera z ok. 8 USD na początku roku do 440 USD obecnie, Wenger uważa, że wciąż jest zbyt wcześnie, aby mówić o bańce spekulacyjnej na kryptowalutach. Jako argument przedstawił notowania akcji Amazon.com od wejścia spółki na giełdę w 1997 roku.

- Jeśli popatrzeć się na wykres Amazon, wygląda to jak krzywa wznosząca się. Kiedy jednak przyjrzeć się wykresowi z krótszego okresu czasu, widać na początku duży wzrost, a potem duży spadek. Stąd sposób, w jaki to widzę. Kiedy popatrzymy w przyszłości na notowania kryptowalut z dłuższej perspektywy, będzie to bardzo duży wzrost, a obecne zwyżki będą jedynie niewielką wypukłością na wykresie – powiedział Wenger.

Obecnie wartość rynkowa wszystkich kryptowalut to ok. 300 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane