Czytasz dzięki

WhatsApp zyska nowe funkcje

ARŻ, Reuters
opublikowano: 22-10-2020, 16:34

Facebook poinformował czwartek, że jego komunikator WhatsApp zacznie oferować zakupy w aplikacji i usługi hostingowe. Ma to pomóc zwiększyć przychody i połączyć infrastrukturę e-commerce w całej firmie, pisze Reuters.

Dzięki zmianom WhatsApp umożliwi firmom sprzedaż produktów za pośrednictwem sklepów na Facebooku. Aplikacja wejdzie również w sektor przetwarzania w chmurze, oferując użytkownikom wykorzystującym aplikację do obsługi klientów możliwość przechowywania tych wiadomości na serwerach Facebooka.

Aplikacja WhatsApp
Aplikacja WhatsApp
Bloomberg

Dyrektor operacyjny WhatsApp, Matt Idema, powiedział w wywiadzie, że narzędzie do zakupów zacznie działać jeszcze w tym roku, a hosting wiadomości będzie dostępny w 2021 roku.

Aktualnie ok. 175 mln osób dziennie wchodzi w interakcję z firmami za pośrednictwem WhatsAppa. Większość przedsiębiorców korzysta z wersji bezpłatnej. Teraz platforma chce skupić się na uwydatnieniu korzyści wynikających z posiadania pakietów premium. Jak dodano, Facebook nie będzie wykorzystywał przechowywanych danych do innych działań biznesowych.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane