White: jest podobnie jak w 2008 roku

opublikowano: 13-09-2017, 11:49
aktualizacja: 13-09-2017, 11:50

Obecna sytuacja jest bardzo podobna do tej z 2008 roku, a OECD widzi dziś więcej zagrożeń niż w 2007 roku, powiedział William White, były główny ekonomista Banku Rozliczeń Międzynarodowych.

Ceny na rynkach są bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o aktywa wysokich rentowności, jednocześnie VIX, czyli tzw. indeks strachu, jest bardzo niski, powiedział w telewizji Bloomberg White, który jest obecnie szefem Komitetu ds. Oceny Gospodarczej i Rozwoju w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Dodatkowo wskazał jako źródło obaw duży wzrost cen domów i dalszy wzrost rynków akcji.
White uważa, że światu potrzebna jest większa ekspansja fiskalna i reformy strukturalne. Wskazał, że w niektórych przypadkach potrzebne jest odpisanie długu, a być może rekapitalizacja instytucji finansowych. Przyznał, że zacieśnianie polityki monetarnej przez banki centralne jest nieuchronne, ale powinno być realizowane „ostrożnie”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu