Wiceprezes ARiMR Jacek Świeżawski odchodzi z Agencji

Polska Agencja Prasowa SA
11-02-2005, 14:30

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) Wojciech Pomajda 9 lutego 2005 r. rozwiązał z Jackiem Świeżawskim, zastępcą prezesa, umowę o pracę z powodu utraty zaufania - poinformowała w komunikacie przesłanym w piątek PAP rzeczniczka ARiMR Iwona Musiał.

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) Wojciech Pomajda 9 lutego 2005 r. rozwiązał z Jackiem Świeżawskim, zastępcą prezesa, umowę o pracę z powodu utraty zaufania - poinformowała w komunikacie przesłanym w piątek PAP rzeczniczka ARiMR Iwona Musiał.

Jacek Świeżawski od 8 grudnia 2003 r. do 23 sierpnia 2004 r. kierował pionem Sapardu i funduszy strukturalnych, a następnie pionem organizacyjno-prawnym Agencji.

W piątek PAP nie udało się skontaktować ze Świeżawskim. PAP dowiedziała się, że były wiceprezes przebywa na urlopie.

Jak poinformowała Musiał, prezes Agencji zmienił też zakres obowiązków wiceprezesa ARiMR Mirosława Drygasa, który od stycznia 2004 r. był odpowiedzialny za pion preferencyjnych środków krajowych i Wspólnej Polityki Rolnej. Obecnie Drygas będzie odpowiedzialny za pion administracyjno-organizacyjny.

Od najbliższego poniedziałku, 14 lutego, dotychczasowe obowiązki Drygasa przejmie wiceminister rolnictwa Daria Oleszczuk. Będzie ona także odpowiadać za departament prawny ARiMR.

Daria Oleszczuk (ur. w 1972 r.) ma wykształcenie prawnicze,  ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim w 1996 r., a studia doktoranckie w 2000 r. W 2001 r. zdała egzamin radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Od 1996 r. pracowała w Departamencie Prawnym Urzędu Rady Ministrów, w latach 1997-1999 w Departamencie Legislacyjnym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a od 2001 r. od sierpnia 2003 r. w Departamencie Legislacyjnym w Rządowym Centrum Legislacyjnym. Od września 2003 r. była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi; odpowiadała za sprawy legislacji. Jest bezpartyjna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wiceprezes ARiMR Jacek Świeżawski odchodzi z Agencji