Menedżerowie odchodzą ze Skarbca

opublikowano: 13-06-2017, 16:45

Niedawno doszło do przetasowań w akcjonariacie. Teraz zmienia się kadra zarządzająca.

Tomasz Stadnik, Łukasz Stelmasiak i Jacek Babiński złożyli rezygnacje z funkcji pełnionych w  Skarbcu. Pierwszy był wiceprezesem Skarbca TFI i jego właściciela – notowanego na giełdzie Skarbca Holdingu. Łukasz Stelmasiak jest dyrektorem odpowiadającym za fundusze dłużne i absolutnej stopy zwrotu, a Jacek Babiński – za akcyjne i mieszane.

Zobacz więcej

Tomasz Stadnik

WM, Puls Biznesu

- Łukasz Stelmasiak i Jacek Babiński mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, więc będą pełnili swoje funkcje do końca  września. Tomasz Stadnik ma sześciomiesięczny okres wypowiedzenia – informuje Marek Rybiec, prezes Skarbca Holdingu i Skarbca TFI.

Jacek Babiński trafił do skarbca zaledwie w październiku 2016 r. Wcześniej był związany z Metlife PTE. Tomasz Stadnik i Łukasz Stelmasiak dołączyli do Skarbca w czerwcu 2016 r., przechodząc z PZU TFI. Pierwszy był nawet prezesem PZU TFI, czyli drugiego pod względem wielkości towarzystwa na rynku, zarządzającego w ówczesnym czasie aktywami o wartości 28 mld zł. W związku z tym pojawiały się nawet pogłoski, że zostanie prezesem wyraźnie mniejszego Skarbca. Stanowisko utrzymał jednak Marek Rybiec.

Tomasz Stadnik odmówił „PB” komentarza do swojego odejścia ze Skarbca. W komunikacie giełdowym spółka zaznaczyła, że nie podał przyczyn dymisji.

Skarbiec Holding  ma przesunięty rok obrotowy. W okresie dziewięciu miesięcy zakończonych 31 marca 2017 r. wypracował 21,4 mln zł zysku netto. Na początku czerwca 2017 r. doszło do przetasowań własnościowych w spółce. Największym akcjonariuszem notowanej na giełdzie spółki stał się deweloperski Murapol. Od funduszu venture capital Enterprise Investors (EI) odkupił 33 proc. minus jedną akcję Skarbca Holdingu, płacąc 75,2 mln zł. EI pozostało prawie 11 proc.

Murapol jest największym deweloperem pod względem liczby sprzedawanych mieszkań. W 2016 r. jako jedyny sprzedał ich ponad 3 tys. Miał 236,6 mln zł przychodów i 125,9 mln zł zysku netto. Jak na swoją branżę ma spore doświadczenie we współpracy z TFI. Współtworzy FIZ-y, które — najprościej rzecz ujmując — oferują inwestorom udział w marży dewelopera w zamian za 2-3-letnie użyczenie pieniędzy. W przedsięwzięciach tych uczestniczyły Trigon, Eques, Provide i Altus TFI. Po transakcji dotyczącej Skarbca Michał Sapota, prezes Murapolu, deklarował chęć poszerzenia palety produktów inwestycyjnych TFI o nowe fundusze pozwalające na czerpanie korzyści z inwestycji na szeroko rozumianym rynku nieruchomości.

— Nie mam na myśli funduszy związanych tylko z projektami Murapolu, ale szeroko rozumianym rynkiem nieruchomości. Chodzi o nieruchomości mieszkaniowe, komercyjne i gruntowe. Możliwości jest wiele, mamy pomysły, ale za wcześnie, by o nich mówić — mówił „PB” Michał Sapota.

Na razie nie udało nam się z nim skontaktować.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy