Wiceszef Graala na czele Limito

Robert Wijata przepłynął do borykającego się z problemami producenta łososi.

Fundusz Avallon rozpoczął w zeszłym roku poszukiwanie inwestora dla nabytego w 2012 r. producenta wędzonych łososi Limito i porządkowanie spółki. Właśnie ściągnął do kierowania nią Roberta Wijatę, do listopada 2014 r. członka zarządu rybnego Graala. Michał Zawisza z Avallonu potwierdza, że Limito ma nowego szefa.

BRANŻOWE ROSZADY:
BRANŻOWE ROSZADY:
Robert Wijata zrezygnował z zasiadania w zarządzie Graala w listopadzie zeszłego roku z „powodów osobistych” — głosił komunikat spółki. Teraz pracuje nad nową strategią dla Limito.

Mirosław Orzoł, dotychczasowy prezes, jest obecnie wiceprezesem spółki. Z Robertem Wijatą nie udało nam się wczoraj skontaktować, a jego sekretariat informuje, że przebywa na targach w Mediolanie. W rozmowie z branżowym portalem rybnym Undercurrent News poinformował, że zarząd pracuje obecnie nad nową strategią i pomysłami na wykorzystanie potencjału produkcyjnego zakładu w Grudziądzu.

— Najważniejszym zadaniem w krótkiej perspektywie jest zwiększenie sprzedaży (...). Już widać pierwsze sukcesy — sprzedaż w marcu tego roku jest najwyższa od uruchomienia nowej fabryki, czyli od 2012 r. — powiedział Undercurrent News Robert Wijata.

Avallon oficjalnie przyznawał, że wyniki Limito są dalekie od satysfakcjonujących — 2013 r. spółka zamknęła około 10 mln zł straty przy 123 mln zł przychodów. Jednym z ważniejszych powodów był drożejący łosoś. Wedle rynkowych spekulacji, ceny surowca zniechęciły potencjalnego inwestora branżowego — francuską grupę Labeyrie Fine Foods.

27,44 NOK Tyle kosztował średnio kilogram łososia, gdy Limito otwierało fabrykę w marcu 2012 r. Rok później było to 37,21 NOK, w 2014 r. 43,70, a w tym roku 40,51 NOK — podaje portal fishpool.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane