Widok Energia nie wykupiła obligacji

KZ
opublikowano: 08-05-2013, 16:15

Spółka z NewConnect, której obligacje notowane są na Catalyst, nie przekazała środków na wykup zapadających dziś obligacji - podaje serwis obligacje.pl

- Spółka nie przekazała nam środków na wykup, a powinna była to zrobić najpóźniej dziś do 11:30 - poinformował nad Dariusz Marszałek z biura prasowego Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych.

Osobne źródło twierdzi, że spółka jutro opublikuje oświadczenie w tej sprawie. Prawdopodobnie zaproponuje w nim nowe terminy spłaty lub zwróci się do obligatariuszy z prośbą o zrolowanie zapadających dziś papierów.

Spółka zalega ze spłatą obligacji serii D o wartości nominalnej 5,28 mln zł. Wprawdzie papiery te są zabezpieczone, ale obligatariusze znajdują się na drugim miejscu.

Zamknięta przez Widok Energię wraz z końcem kwietnia emisja obligacji serii L wskazywała, że może dojść do problemów z przypadającym na 8 maja wykupem papierów serii D. Z nowej emisji, która miała sfinansować spłatę zapadających obligacji, spółka pozyskała 1,47 mln zł zamiast 7 mln zł, o które się ubiegała.

To już trzeci emitent z Catalyst, który po weekendzie majowym nie wykupił części lub całości papierów dłużnych. W poniedziałek obligacji nie spłacił Gant, zaś we wtorek Miraculum wykupiło tylko jedną trzecią emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu