Czytasz dzięki

Więcej czasu i pieniędzy na bony

opublikowano: 13-05-2020, 22:00

Resort funduszy wydłużył terminy konkursów z dotacjami, które pomogą przedsiębiorcom zacieśnić współpracę z naukowcami.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej (MFiPR) zaktualizowało harmonogram naborów dotacyjnych w programie Inteligentny Rozwój. W konkursie „Bony na innowacje dla MŚP” (poddziałanie 2.3.2 POIR, przedsiębiorcy będą mieli więcej czasu na składanie wniosków. Każda firma ma szansę na wsparcie w wysokości 900 tys. zł.

„Bony na innowacje dla MŚP” to wsparcie w dwóch fazach. W pierwszym etapie, tzw. usługowym, przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanieusług jednostek naukowych na opracowanie nowego lub znacząco ulepszonego produktu, technologii lub projektu wzorniczego. Stawką w konkursie jest grant w wysokości 340 tys. zł. Nabór jest podzielony na rundy. MFiPR wydłużyło o jeden miesiąc siódmą rundę konkursu i dodało jeszcze jedną. Zakończy się ona 30 września. Ponadto ze względu na spore zainteresowanie przedsiębiorców tym naborem resort zwiększył pulę do 130 mln zł.

Natomiast ze wsparcia w konkursie „Bony na innowacje dla MŚP — etap II inwestycyjny” mogą skorzystać tylko przedsiębiorcy, którzy z powodzeniem zakończyli projekty dofinansowane w ramach etapu usługowego. Granty w wysokości 560 tys. zł pomogą im wdrożyć pomysł na innowację technologiczną.Również w tym konkursie MFiPR dało firmom więcej czasu na składanie wniosków o dofinansowanie. Pierwotnie nabór miał zakończyć się 7 lipca. Resort wydłużył konkurs o trzy rundy, z czego ostatnia potrwa do 30 grudnia.

Poza wspomnianymi naborami Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prowadzi jeszcze dwa konkursy z poddziałania 2.3.2 POIR, które wpisują się w rządowy program Dostępność Plus. Różnią się one od naborów ogólnych kryteriami oceny, które dotyczą rezultatów projektów. Innowacje muszą być produktowe, natomiast wnioskodawcy powinni wykazać przydatność opracowanych rozwiązań dla seniorów, osób z zaburzeniami percepcji i mobilności, rodziców z małymi dziećmi lub kobiet w ciąży.

Sprawdź program webinarium "Rozliczanie i kontrola dotacji - aspekty prawne", 5 czerwca 10:00 >>

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane