Czytasz dzięki

Więcej czasu na projekty B+R

opublikowano: 05-05-2020, 22:00

Przedsiębiorcy mogą powalczyć o dotacje na projekty związane z budową lub unowocześnieniem laboratoriów.

W puli działania 2.1 POIR („Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R”) jest 350 mln zł. Granty są przeznaczone zarówno dla MŚP, jak i dużych przedsiębiorstw.

— Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy muszą zmierzyć się z negatywnymi skutkami pandemii, ale też planują działania badawczo-rozwojowe. Dajemy im więcej czasu na przygotowanie i złożenie wniosków o dotacje z działania 2.1 POIR. Na inwestycje zlokalizowane w województwie mazowieckim przeznaczamy 35 mln zł. Natomiast wsparcie w wysokości 315 mln zł popłynie do firm z pozostałych regionów — mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Pierwotnie konkurs miał zakończyć się 11 maja. Po wydłużeniu terminu przedsiębiorcy mają czas na składanie wniosków o dofinansowanie do końca czerwca. Granty sfinansują inwestycje w budowę lub rozwój centrów B+R. Wsparcie pokryje też wydatki na inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę, która powinna służyć prowadzeniu prac B+R. Ponadto przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć dofinansowanie na usługi doradcze oraz zakup materiałów i produktów związanych z realizacją projektu.

WAŻNA DATA:

30.06 - do tego dnia będzie można składać wnioski o dofinansowanie z działania 2.1 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane