Czytasz dzięki

Więcej czasu na szybką ścieżkę na Mazowszu

opublikowano: 18-05-2020, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wydłużyło o ponad dwa tygodnie konkurs dla firm z województwa mazowieckiego, które chcą inwestować w niebanalne rozwiązania.

Pierwotnie nabór z poddziałania 1.1.1 POIR miał zakończyć się 14 maja. W obecnej edycji konkursu tzw. progi wejścia dotyczące kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia są bardziej przystępne dla przedsiębiorców.

Minimalna wartość projektu realizowanego samodzielnie przez MŚP lub konsorcjum wyniesie odpowiednio 1 mln zł i minimum 2 mln zł. Wnioskodawcy, którzy nie otrzymali wsparcia w ubiegłym roku, mogą składać wnioski o granty w obecnym naborze. Co ważne, przedsiębiorca, który będzie samodzielnie ubiegał się o dofinansowanie, musi prowadzić projekt w województwie mazowieckim. Natomiast w przypadku konsorcjum wystarczy, że tylko jeden z jego uczestników będzie realizował przedsięwzięcie na Mazowszu. Do podziału między wnioskodawców jest 500 mln zł.

— Zeszłoroczna edycja szybkiej ścieżki pokazała, że firmy z Mazowsza zgłaszają duże zainteresowanie dotacjami na działalność B+R. Dlatego przeznaczamy na obecny konkurs największą pulę dla jednego regionu — podkreśla Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

WAŻNA DATA:

1.06 - do tego dnia można składać wnioski z poddziałania 1.1.1 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane