Więcej innowacji ekologicznych

opublikowano: 20-11-2018, 22:00

Rusza czwarta edycja programu „Sokół”. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wesprze firmy, które chcą inwestować w technologie środowiskowe.

Na dotacje i pożyczki przeznaczy ponad 2 mld zł. Fundusz planuje zorganizować szkolenia dla przedsiębiorców z przygotowania wniosków o dofinansowanie. Terminy spotkań będą dostępne na stronie NFOŚiGW. W programie przewidziano dofinansowanie w formie dotacji lub pożyczek. Pokryją one koszty nowatorskich projektów, których celem jest ograniczanie negatywnego wpływu firm na środowisko. Przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie badań i wdrożenie technologii. Projekty powinny być innowacyjne na poziomie co najmniej krajowym i wpisywać się w jedną z inteligentnych specjalizacji. W tym zestawieniu są m.in. biotechnologiczne i chemiczne procesy, bioprodukty, niskoemisyjne układy wytwarzania, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii, inteligentne budownictwo, recykling i inne metody odzysku. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w 2017 r. ilość odpadów komunalnych wytworzonych w całym kraju wzrosła wobec poprzedniego roku o 2,7 proc.

WAŻNA DATA

3.12 Od tego dnia firmy będą mogły składać wnioski o dotacje z programu „Sokół”. Nabór zakończy się 28 lutego 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI www.nfosigw.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy