Więcej kasy na wymianę kopciucha

opublikowano: 31-03-2019, 22:00

Mieszkańcy Warszawy, którzy zdecydują się na modernizację starej kotłowni, mogą starać o dotację w wysokości do 12 tys. zł — wynika z nowej uchwały rady miasta.

Wzrost dofinansowania z 7 do 12 tys. zł dla osób fizycznych i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą to jedna z kluczowych zmian, przewidzianych w nowej uchwale. Ruszy też dodatkowy nabór wniosków o dofinansowanie na likwidację nieekologicznego pieca.

— 12 tys. zł dla osób indywidualnych to kolejny ważny krok w naszej walce ze smogiem — mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Stolica na tle innych miast wypada bardzo słabo, jeśli chodzi o walkę z tzw. niską emisją. Dotychczas w Warszawie wymieniano rocznie około 300 kopciuchów, w Krakowie np. nawet do 7 tys. Niedawno prezydent Warszawy ogłosił, że w miejskim budżecie znajdzie się około 300 mln zł na walkę ze smogiem, w perspektywie czterech lat. Do 2028 r., zgodnie z uchwałą antysmogową obowiązującą w woj. mazowieckim wszystkie kotły do ocieplania mieszkań muszą spełniać wymogi klasy piątej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy