Więcej Polaków posiada fundusze

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 16-08-2015, 22:00

164 tys. - o tyle wzrosła przez rok liczba klientów TFI.

Drugi kwartał tego roku był kolejnym udanym okresem dla krajowych powierników. W trzy miesiące liczba klientów 22 towarzystw funduszy inwestycyjnych wzrosła o prawie 2 tys. osób, do 2,15 mln. To jednocześnie 164 tys. więcej niż rok wcześniej — wyliczyły Analizy Online.

Podobnie jak w dwóch poprzednich kwartałach, najwięcej nowych klientów pozyskało PKO TFI. Grono posiadaczy jednostek i certyfikatów funduszy bankowego towarzystwa powiększyło się tym razem o ponad 15 tys. osób, do 478 tys. To sprawiło, że zmniejszył się dystans do lidera, którym od lat jest Pioneer Pekao TFI. Ten drugi wciąż ma jednak o 8,2 tys. więcej klientów. Trzecie miejsce pod względem liczby uczestników utrzymało NN Investment Partners (415 tys., licząc z uczestnikami funduszu dedykowanego pracownikom PKP). Kilka tysięcy nowych przybyło też do Legg Mason TFI oraz TFI PZU. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy