"Wiedza Powszechna" wystawiona na sprzedaż

PAP
opublikowano: 11-01-2011, 13:11

Ministerstwo Skarbu Państwa zaprosiło inwestorów do przetargu na zakup 85 proc. udziałów wydawnictwa "Wiedza Powszechna", jednego z najstarszych w Polsce. MSP przyjmuje oferty do 10 lutego.

Resort skarbu poinformował we wtorek, że w przetargu mogą uczestniczyć zarówno podmioty krajowe, jak i zagraniczne. "Kryterium merytorycznym podlegającym ocenie będzie cena za zbywane udziały" - podał w komunikacie resort skarbu.

Do Skarbu Państwa należy 100 proc. udziałów w "Wiedzy Powszechnej". Swoje publikacje wydawnictwo kieruje m.in. do młodzieży szkolnej i akademickiej. Spółka koncentruje się na wydawaniu słowników, poradników językowych, rozmówek, podręczników, a także leksykonów i książek naukowych oraz popularnonaukowych.

Wydawnictwo dystrybuuje też swoje publikacje poprzez księgarnię wysyłkową, promuje się uczestnicząc w targach i kiermaszach. Oferta spółki trafia także do odbiorców zagranicznych, zarówno europejskich, jak i obu Ameryk. Wydawnictwo współpracuje z zakładami graficznymi w Poznaniu, Pabianicach, Warszawie i Białymstoku.

Podczas ponad 50 letniej działalności spółka wydała 5 tys. 457 tytułów o łącznym nakładzie 107 mln 775 tys. egzemplarzy. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane